top of page

שירותי שליה

מדע עתיק

שירותי שליה היא תהליך של הפיכת השליה לקפסולות. אמהות בדרך כלל מדווחת על יתרונות מצריכת השליה כגון:

 

  • ייצור חלב מוגבר

  • מניעת דיכאון לאחר לידה

  • חזרה מהירה יותר לבריאות לאחר הלידה

  • ירידה בסיכוי לחוסר בברזל

  • סיוע לשינה נינוחה

  • התמודדות טובה יותר עם כאבים כירורגיים והתקווצויות שלאחר לידה.

 2nd Nature Healing Center, Beit shemesh, עטיית שליה

כמה כמוסות מתקבלות משליה אחת?


מספר הכמוסות המתקבלות משליה אחת תלוי בגודל השליה. ככל שהשליה גדולה יותר, כך יותר כמוסות יתקבלו בסוף. הכנה בשיטת שימור הידועה כ"תהליך חי" תניב יותר כמוסות ממרשם רגיל של רפואה סינית. שליות קטנות תניבו מ-85 ועד 100 כמוסות. ישנן שליות שמספיקות להכנת 300 כמוסות בגודל 0 ואף יותר מזה. הריונות שנמשכו מעבר לתאריך לידה המשוער או הריונות תאומים יניבו יותר כמוסות. 

מה לעשות במקרים של חשיפה למקוניום? 


בתי חולים, רופאים, אחיות וצוות רפואי יתנגדו לשימוש בשליה שהוכתמה במקוניום. אנחנו פשוט נשטוף את השליה לפני העיבוד. אפילו במקרים של כמות גדולה של מקוניום על גבי השליה, הוא לא נספג פנימה, בדיוק כפי שהוא לא נספג אל תוך גופו של התינוק. 


            
מה עושים במקרים של אפידורל, פיטוצין וניתוח קיסרי? 


התערבויות אלו אינן משפיעות על איכות השליה. האם תוכל להשתמש בה ולהשיג תוצאות נפלאות. 

במקרים שבהם האם והתינוק אינם בעלי Rh זהה, האם כדאי לאם להימנע מאכילת השליה? 


אכילת השליה בטוחה לחלוטין עבור האם שה-Rh של תינוקה אינו זהה ל-Rh שלה. הדם אינו נוכח בחלב האם, ואינו יכול לפגוע בתינוק. מלבד זאת, הדבר אינו מהווה סכנה עבור האם, במקרים שה-Rh של תינוקה אינו זהה ל-Rh של האם. 
               

ברצוני לאסוף תאי גזע מחבל הטבור. האם ניתן עדיין להשתמש בשליה להכנת קפסולות? 


בימינו זאת תופעה נפוצה. ההורים מארגנים איסוף הדם מחבל הטבור על מנת לשמרו בבנק הדם לעתיד, שיהיה זמין בעת הצורך, או לתרמו בנדיבות למחקר תאי גזע. 
לפי המסורת של הרפואה הסינית, הדם שזורם בין התינוק לשליה לאחר הלידה, מטהר את גופו של התינוק מהטוקסינים של אמו, שהצטברו במהלך ההיריון. כאשר משאירים את חבל הטבור עד שהוא מפסיק לפעום, התינוק זוכה להגנה חיסונית יתירה. בשל סיבה זו, אנו ממליצים להשאיר את חבל הטבור ולהשהות את חתיכתו, עד שהוא מפסיק לפעום לגמרי, כדי לא להתערב בתהליך הטבעי הזה. ברגע הלידה, יש עדיין כמות גדולה של דם שזורמת בינו לבין השליה. עד שליש מכמות הדם בגופו של תינוק עלולה להימצא עדיין בחבל הטבור ובשליה בזמן הלידה. על כל הדם הזה לחזור לגופו של התינוק. במקרים שבהם אוספים את הדם מחבל הטבור, התינוק עלול לא לקבל כמות די גדולה של דם. 
רוב מכריע של רפואי הילדים ממליצים להשהות את חתיכת של חבל הטבור, כי באופן זה משתפר הרכב הדם של התינוק, מונמך הסיכוי לאנמיה, מגיע יותר חמצן למוחו של התינוק, מונמך הסיכון של זיהומים חיידקיים רציניים, מתייצבות רמות הסוכר בדם והתפתחות האיברים מתנהלת באופן היעיל ביותר. 
לפי הנתונים הסטטיסטיים, חולה שעובר השתלת תאי גזע, יוכל להשתמש במדגם שלו עצמו, או של בן משפחתו במקרים ואין לו מספיק משלו. במקרים שבהם המשפחה חשה צורך חזק מאד באסיפת דם מחבל הטבור, ניתן לאסוף את תאי הגזע גם מהשליה לאחר שפעימתו של חבל הטבור נפסקת. 
לוקח מ-30 שניות ועד 5 דקות עד ש"ג'ל וורטון" (הרקמה הפנימית דמוית הג'לטין של חבל הטבור העוטפת את העורק ושני הוורידים שבחבל ומגינה עליהם) אוטם את כלי הדם בחבל הטבור ללא התערבות. מספר דקות זה מאבטח הספקת של כ-6 חודשים של ברזל וחסינות יקרת ערך לתינוק. 
במקרים שבהם משתמשים בשליה לאיסוף תאי גזע, ניתן עדיין להשתמש בה ליצירת כפסולות, רק שזה לא יראה פוטוגני למדי. 

כיצד ניתן להתמודד עם מדיניותו של בית החולים בנושא זה? 


לכל בית חולים מדיניות משלו בנושא של מסירת השליה למשפחה. מומלץ לברר את המדיניות מבעוד מועד, על מנת להתכונן לתהליך. יש בתי חולים שמוכנים לשתף פעולה, ויש כאלה שלא. אני ממליצה ללקוחותיי להביא צידנית ללידה. שוב, יש בתי חולים שייסעו לכם, ישימו תווית על השליה וישמרו אותה על גבי קרח. ויש בתי חולים שלא ישקיעו מאמץ בלסייע להורים לשמור על השליה במקום קר. 
איך נשמור על השליה עד המועד שבו היא תגיע אלייך? 
מזמן הלידה ועד תחילת התהליך של עיבוד, יש לשמור את השליה במקרר, ככל שאפשר, כולל בזמן הנסיעות. שליה טרייה יכולה להישמר טוב במקרר במשך 3 ימים. לאחר מכן, יש להקפיא את השליה. השליה תאבד את רוב סגולותיה אם היא לא תעובד במשך 6 חודשים. 

מה הם היתרונות והחסרונות של שתי השיטות לשימור השליה?
 

לפי המסורת של הרפואה הסינית ובתהליך הנקרא "תהליך חי
שליה המעובדת לפי כל שיטה משתי השיטות מסייעת במניעת דכאון שלאחר הלידה ובשיפור ההנקה. 

"תהליך חי" - ייבוש השליה בהיותה חיה משמרת כמות גדולה יותר של הורמונים ומרכיבים תזונתיים, והופכת אותה לתוסף תזונה יעיל ביותר עבור האם. היא פועלת באופן דומה למשקה אנרגיה, אך לעיתים קשה לעכל את הכמוסות בגלל שהם מיוצרים מחומר חי. 
לפי הרפואה הסינית המסורתית - השיטה הזאת כוללת אידוי השליה בשילוב צמחים, כגון לימון, ג'ינג'ר ופלפל חריף, לפני שהיא מיובשת ונדחסת לכמוסות. לפי הרפואה הסינית המסורתית, ניתן לעכל מאכלים מבושלים בקלות רבה יותר, ולכן זה האופן שבו התוסף תזונה יסייע לאם באופן מושלם. הצמחים שבהם נעשה השימוש בתהליך זה, אף הם מסייעים לעיכול ויוצרים הרמוניזציה בין האיברים שההיריון והלידה העמיסו עליהם. זה באמת מרפא - מבפנים אל החוץ.  


כמה זמן לוקח עד שארגיש את השפעתן של הכמוסות? 


תרגישי את הפעולה תוך יום או יומיים מתחילת הנטילה במינון הקצוב. הכמוסות כוללות הוראות שימוש. 


האם ישנן תופעות לוואי לכמוסות?


לרוב, אין לכמוסות השליה שום תופעות לוואי. 
כמה מהאימהות מציינות  גיהוקים לא נעימים, כאבי ראש - בדרך כלל עקב עיכול הורמונים. טעם או ריח לא נעימים שעלולים לגרום לבחילה. 
שמירת הכמוסות במקרר מפחיתה את הריח ואת הטעם הלא נעימים. 

האם התהליך של עיבוד השלייה הוא היגייני?


היגייני לחלוטין. הכשרתי כמטפלת ברפואה סינית כללה טיפול בדם ובנוזלי הגוף באופן המונע התפשטות מחלות. הקפדה על אמצעי זהירות אוניברסליים, שימוש בכלים חד-פעמיים במידת האפשר, ושיטות ניקיון וחיטוי מחמירים מבטיחים את ביטחונך.

 

 

 

 

 

 

מתי הכמוסות \ הגרגירים \ הטינקטורה שלי יהיו מוכנים?


בדרך כלל הכמוסות יהיו מוכנות ביום לאחר שאני מקבלת את השליה. אם אני מקבלת את השליה ביום שישי, הכמוסות יהיו מוכנות ביום ראשון. אם נקבל את השליה לפני החגים: ראש השנה, יום כיפור, סוכות, הושענא רבה, פורים, פסח (החגים) או שבועות, הכמוסות יהיו מוכנות יום אחרי סיום החג. הטינקטורות יהיו מוכנות 6 שבועות לאחר שאקבל את השליה.
  

כתבו לנו ב- acupuncturesther@gmail.com על מנת לקבל תופס הזמנת שירותי השליה או במקרה ויש לכם שאלות נוספות על הכנת כמוסות כשרות מהשליה. 

מה עלי לעשות במקרה של תאומים?

להפוך שת שתי השליות לכמוסות! האם תצטרך את כל התמיכה שרק אפשר להשיג. במקרה של תאומים זהים, שלהם שליה אחת, עדיין יהיה לכל תאום חבל טבור משלו.

Esther Hornstein CERT!.png

שאלות ותשובות 

Untitled

054-719-9600

  • facebook

כתובת:

נחל הקישון, בית שמש, ישראל 9909919

אימייל:

טלפון:

פרטייך נשלחו בהצלחה

bottom of page